Доклад за експортните цени на индустриален силиций за 30 април

May 06, 2025

Остави съобщение

30 април Снимка на експортните цени на индустриалния силиций

Котировките за износ на китайски промишлен силиций се понижиха навсякъде на 30 април. Всеки клас в активно търгуваната кошница регистрира корекция, от скромните 10 USD на тон на 3303 до намаление с 50 USD на химическия клас 2202. Всички цифри включват-безплатни-на-бордови котировки в пристанище Huangpu в щатски долари за тон.

Равномерното движение надолу е по-информативно от една стъпка-на степен. Когато и петте класа се облекчат в една и съща сесия, водачът обикновено е страната на купувача - вече е осигурено предно покритие, възлагането на търгове е забавено или вносителите чакат по-ясна картина на-разходите -, а не събитие за доставка, ограничено до един клас.

30 април Таблица с цени на класове

Степен Оферта-с включен данък (USD/t) промяна Условия
421 1440-1480 надолу 20 Пристанище Хуангпу, FOB
2202 2200-2300 надолу 50 Пристанище Хуангпу, FOB
3303 1450-1490 надолу 10 Пристанище Хуангпу, FOB
441 1340-1370 надолу 20 Пристанище Хуангпу, FOB
553 1270-1320 надолу 30 Пристанище Хуангпу, FOB

Относителното класиране между оценките не се променя. Химическата степен 2202 остава най-високата -ценова позиция поради своите 99,5% минимално съдържание на силиций и 0,004% фосфор, а 553 остава най-евтината с 98,5% минимално съдържание на силиций. Тази стабилност на стълбата на степента е полезна: тя показва, че корекцията е паралелно изместване в цялата крива, а не промяна в стойността, която пазарът придава на чистотата.

Химичен състав зад всяка степен

Степен Si (мин, %) Fe (max, %) Al (макс., %) Ca (макс., %) P (max, %)
1515 99.6 0.15 - 0.015 0.004
2202 99.5 0.2 0.2 0.02 0.004
2203 99.5 0.2 0.2 0.03 0.004
2503 99.5 0.2 - 0.03 0.004
3103 99.4 0.3 0.1 0.03 0.005
3303 99.3 0.3 0.3 0.03 0.005
411 99.2 0.4 0.04-0.08 0.1 -
421 99.2 0.4 0.1-0.15 0.1 -
441 99.0 0.4 0.4 0.1 -
553 98.5 0.5 0.5 0.3 -

Самият код на степента носи логиката на спецификацията: първата цифра проследява нивото на желязото, втората - нивото на алуминия и третата - нивото на калция, така че по-ниско число в дадена позиция означава по-строго ограничение за този елемент. Степен 1515 е най-високата-чистота с 99,6% минимум силиций, докато 553 е най-ниската-чистота, която все още се търгува на едро с 98,5% минимум силиций.

Четене на корекцията

Паралелна смяна:тъй като всички оценки паднаха, този ход се обяснява най-добре с графика на търсенето, а не с прекъсване на предлагането на един продукт.

Магнитуд:корекция от 10 до 50 USD е в нормалната седмична волатилност за стока, котирана на стъпки от 10 USD, така че една сесия не трябва да се екстраполира.

Тест за потвърждение:корекцията има значение, ако следващите две сесии се отпечатат на или под тези нива и ако обемът на запитванията остане малък.

Под на разходите:разходите за енергия и редуцент определят практичен праг, така че дълбоките движения без съвпадащ вход-промяната на разходите обикновено се обръща бързо.

Контролен списък на купувача преди приемане на оферта

Потвърдете основата на съдържанието на силиций: посочените минимуми от 99,0%, 99,2% или 99,5% са различни продукти.

Потвърдете размера на фракцията: 10-100 mm бучки, 1-3 mm гранули и смлян прах не са взаимозаменяеми.

Потвърдете опаковката: джъмбо торба, торба от 25 кг или стоманен барабан променят цената на доставката.

Потвърдете базата за анализ: сертифициране за-топлинно-ниво или-ниво на партида плюс действително използвания метод за изпитване.

Потвърдете пристанището за товарене и прозореца за пратка, тъй като цената е твърда само срещу поименно пристанище и laycan.

Приложения и избор на степен

Металургичният силиций се използва главно като легираща и деоксидираща добавка в стоманата, като източник на силиций в алуминиеви сплави и като суровина за силиконова химия. Потребителите на стомана и леярни обикновено работят с 553, 441 или 421, където по-широк прозорец от желязо и алуминий не засяга крайния продукт. Алуминиевите сплави обикновено определят 3303 или 2202 в зависимост от процеса на леене и необходимото ниво на силиций. Производителите на силикон се нуждаят от химически класове с нисък фосфорен таван и ще плащат за 2202 или по-висок.

Практическо правило за екипите за доставки е да напишат спецификацията около елемента, който ограничава процеса надолу по веригата, след което да купят най-евтиния клас, който го удовлетворява. Прекомерната-закупуване на чистота е един от най-честите източници на разходи, които могат да бъдат избегнати при закупуване на феросплави.

Често задавани въпроси

В: Какво означава номерът на клас като 421 или 553 в офертата за силициев метал?
Трите цифри кодират таваните на примесите, а не директно съдържанието на силиций. Първата цифра съответства на максималното ниво на желязо, втората на алуминий и третата на калций, така че клас 421 позволява повече желязо и алуминий от клас 2202, докато клас 553 носи най-свободните граници на общите експортни класове.

В: Цените за доставка на цифрите от 27 април ли са или цените FOB?
Всяка оферта в таблицата е цена с-включен данък-на-борда в пристанище Huangpu. Морски превоз, застраховка, вносни мита и вътрешна доставка до дестинацията не са включени и трябва да бъдат цитирани отделно от спедитора на купувача.

Въпрос: Защо клас 2202 е с толкова по-висока цена от клас 421?
Степен 2202 е химически -силициев метал с минимум 99,5% силиций, строг контрол на алуминий и калций и лимит на фосфор от 0,004%. Това ниво на чистота е подходящо за силиконови и алуминиеви сплави, докато клас 421 с 99,2% силиций служи за металургични и общи легиращи задължения, където е приемлив по-широк прозорец за примеси.

Въпрос: Колко голяма е типичната експортна партида металургичен силиций?
Стандартната практика е 20-футов контейнер, който побира около 20 до 25 тона 10-100 mm буца, или 25-тонен асансьор, натоварен в големи чували. По-малките пробни партиди обикновено се котират с премия, тъй като не поемат фиксираните разходи за транспортиране в страната и обслужване на терминали.

В: Посочената цена включва ли вече опаковка?
Офертите обикновено предполагат 1000 кг джъмбо торби с полиетиленова подплата или 25 кг тъкани торби при поискване. Опаковката в стоманен барабан и вакуумната опаковка се оценяват отделно, защото добавят време за обработка и разходи за материали.

В: Какви документи обикновено придружават пратка от пристанище Хуангпу?
Стандартни са търговска фактура, опаковъчен лист, товарителница, сертификат за произход и сертификат за анализ на мелница, обхващащ силиций, желязо, алуминий, калций и фосфор. Сертификатът за анализ трябва да бъде издаден за същата топлина или партида, която действително е изпратена.