Доклад за цените на ферованадий, 26 октомври 2026 г.: Нива на търговия с FeV50 и FeV80

Oct 26, 2026

Остави съобщение

Доклад за цените на ферованадий, 26 октомври 2026 г.: Нива на търговия с FeV50 и FeV80

Търговията с ферованадий се запази стабилна при оценката от 26 октомври 2026 г., като диапазоните на основните транзакции и за двата класа останаха непроменени спрямо предишното четене. Котировките бяха намалени и за двата класа, докато FeV50 за големи заводи се задържа както на нивата на сделката, така и на котировките. Таблицата по-долу записва публикуваните диапазони в техния вид, на основата на плащане, посочена за всеки ред.

Текуща цена на ферованадий

Vanadium Ferroalloys Free Sample

Таблица 1. Основни цени на ферованадий, 26 октомври 2026 г. (10 000 RMB/mt, с включен данък)

Обхват: основни транзакции и основни диапазони на котировки за FeV50, FeV80 и FeV50 за големи инсталации, както е публикувано за 26 октомври 2026 г.

Степен Пазарен сегмент Основна транзакция Основен цитат промяна Основа за плащане
Ферованадий FeV50 Мейнстрийм 8 - 8.1 8.1 - 8.2 Котировка спад с 0.1; транзакцията непроменена Приемателна сметка с включен данък
Ферованадий FeV80 Мейнстрийм 12.8 - 12.96 12.96 - 13.12 Котировка надолу с 0.16; транзакцията непроменена Приемателна сметка с включен данък
Ферованадий FeV50, голямо растение Голямо растение 8.4 - 8.5 8.4 - 8.6 Непроменена В брой с включен данък

Забележка относно единиците и базата на плащане.Таблицата е цитирана в 10 000 RMB на тон, единицата, използвана в оценката на източника. Преизразен в RMB на метричен тон, обхватът на основната транзакция FeV50 е 80 000 до 81 000 RMB на тон, а диапазонът на котировките е 81 000 до 82 000 RMB на тон. Обхватът на основната транзакция FeV80 гласи 128 000 до 129 600 RMB за тон, а диапазонът на котировките чете 129 600 до 131 200 RMB за тон. FeV50 за големи заводи показва 84 000 до 85 000 RMB на тон за транзакции и 84 000 RMB до 86 000 RMB на тон за котировки. В същата единица движение от 0,1 се равнява на 1000 RMB на тон, а движение от 0,16 се равнява на 1600 RMB на тон.

Какво означава основанието за плащане.Цената на акцептната сметка се урежда с банков акцепт, а цитираното ниво вече носи разходите за финансиране на тази накладна; цената в брой се установява при плащане и не носи разходи за проект. И двете са посочени с включен данък. Тъй като двата маршрута не са взаимозаменяеми, обхват, публикуван на една основа, не трябва да се класира спрямо обхват, публикуван на друга, без нормализиране за разходите за сетълмент. В този брой двата основни класа са публикувани на базата на приемане, а линията за големи заводи - на касова основа.

Тенденция на цените на ферованадий спрямо предишни

Само две движения са записани за тази дата и двете са от страната на котировките. Основната котировка на FeV50 се понижи с 0,1, като публикуваният диапазон достигна 8,1 до 8,2. Основната котировка на FeV80 се понижи с 0,16, като публикуваният диапазон достигна 12,96 до 13,12. От страна на транзакцията нищо не се помръдна: FeV50 се задържа на 8 до 8,1 и FeV80 се задържа на 12,8 до 12,96. Линията FeV50 за големите заводи беше непроменена от двете страни, при 8,4 до 8,5 за транзакции и 8,4 до 8,6 за котировки.

Прочетете ясно, записът показва, че офертите са били съкратени, докато приключилият бизнес е останал там, където е бил, а нивото на големия завод стои неподвижно от двете страни. Това е описание на публикуваните данни за тази дата и нищо повече; тук не се използва по-ранна или по-късна оценка и не се извежда посока напред от едно четене.

Степен и пазарен контекст

Ванадият навлиза в стоманата като микролегираща добавка, повишавайки якостта и издръжливостта чрез утаяването на ванадиевите карбонитриди по време на гореща обработка и топлинна обработка. Стандартният превозвач за това допълнение еферованадий, основна сплав желязо-ванадий, продавана по съдържание на ванадий, а не по тегло на сплавта, поради което купувачите сравняват офертите на базата на единица ванадий, а не само на цена на тон.

FeV50 се намира приблизително наполовина на ванадий и наполовина на желязо и е най-добрият клас за производство на въглеродна и нисколегирана стомана: структурни профили, арматура, ковашки материали, пружинни и инструментални стомани и обща високоякостна нисколегирана работа. Купува се в нормален тонаж, разтваря се лесно в черпака и е подходящ за операции, чиито остатъчни и примесни граници оставят място за допълнителната носеща маса.

FeV80 носи приблизително четири пети ванадий. Привличането не е различен метал, това е по-малък заряд: за същите ванадиеви единици купувачът добавя много по-малко желязо, въглерод и силиций, което има значение при високолегирано и специално топене, при заваръчни консумативи и където топлината е достатъчно малка, че масата на носителя изкривява анализа. Този втори клас обикновено се купува на по-малки партиди срещу по-строги спецификации.

Две структурни характеристики оформят как трябва да се четат тези цени. Първото е разделянето между масовото предлагане и предлагането на големи заводи: двете линии се публикуват отделно и носят различни бази за сетълмент, така че трябва да се четат като отделни серии, а не като едно пазарно ниво. Второто е сетълмент: условията за акцепт-сметка и кеш са стандартни на този пазар и двете се котират отделно, а не нетирани в едно число.

FeV50 срещу FeV80: Сравнение

Измерение Ферованадий FeV50 Ферованадий FeV80
Съдържание на ванадий Номинално 50 процента ванадий, балансиран железен носител; точни граници според спецификацията на покупката Номинално 80 процента ванадий, балансиран железен носител; точни граници според спецификацията на покупката
Натоварване с въглерод и примеси По-висока маса на въглерод, силиций и носител, доставени на единица ванадий По-ниски примеси и натоварване на носителя на единица ванадий, което е основната причина купувачите да плащат за него
Типични приложения на стоманата Конструкционна и арматурна стомана, ковашка стомана, пружинна и инструментална стомана, общи високоякостни нисколегирани видове Високолегирани и специални стомани, консумативи за заваряване, захранване от свръхсплави и титанови сплави, малки нагрявания с тесни остатъчни граници
26 октомври 2026 г. котировъчен диапазон 8,1 до 8,2 (10 000 RMB/mt), т.е. 81 000 до 82 000 RMB на тон 12.96 до 13.12 (10 000 RMB/mt), т.е. 129 600 до 131 200 RMB на тон
Обхват на транзакцията от 26 октомври 2026 г 8 до 8,1 (10 000 RMB/mt), т.е. 80 000 до 81 000 RMB на тон 12,8 до 12,96 (10 000 RMB/mt), т.е. 128 000 до 129 600 RMB за тон
Базата за сетълмент публикува този брой Приемателна сметка с включен данък Приемателна сметка с включен данък
Съотношение към FeV50 от същата страна на котировката Базово ниво, взето за 1,00 1,60 пъти нивото на FeV50 в двата края на котировъчния диапазон
Модел за закупуване Редовен тонаж спрямо годишна или тримесечна рамка По-малки, базирани на спецификации партиди, често с договорен анализ за партида

Редът за съотношението е най-полезният ред за купувача и е чиста аритметика на фигурите по-горе. Разделянето на котировката FeV80 на котировката FeV50 дава 12,96 / 8,1 и 13,12 / 8,2, като и двете достигат до 1,6; диапазоните на транзакциите се разделят по същия начин, 12,8 / 8,0 и 12,96 / 8,1, отново 1,6. Така че двата класа се търгуват при фиксирани 1,6 към 1 в публикуваните диапазони, което е точно съотношението на номиналното съдържание на ванадий, 80, разделено на 50. Това си струва да се знае, защото означава, че цитираната премия между класовете е по-скоро аритметика, отколкото преценка за недостига, и защото сравнението на тон на двата класа не ви казва почти нищо, докато не се преобразува на база единица ванадий. Тъй като съотношението е в двата края на двата диапазона на тази дата, купувачът може да оцени оферта FeV80 спрямо оферта FeV50 просто като приложи 1,6; отклонение от тази цифра е частта от офертата, която трябва да бъде обяснена. Продуктови страници заферованадий 50иFeV80изложете двете спецификации една до друга.

Какво купувачите трябва да проверят, преди да поръчат Ferrovanadium

  • Степен и пълна спецификация.Съгласете основата на съдържанието на ванадий, границите на въглерода и силиция, размера или размера на бучките и опаковката, тъй като името на класа само по себе си оставя отворени и четирите.
  • Ценова база в писмен вид.Посочете дали цифрата е транзакция или ниво на котировка, акцептна сметка или пари в брой и включва данък, след което запазете същата база по време на преговорите.
  • Анализ и документация.Поискайте сертификат за анализ на всяка партида, попитайте как е взета пробата и помислете за независима проверка на партида с висока стойност, вместо да разчитате на единичен вътрешен резултат.
  • Нормализирано сравнение.Преобразувайте всяка оферта в цифра за килограм ванадий с вашето собствено предположение за възстановяване, преди да класирате доставчиците, както е описано вферованадийстраница за преглед.
  • Голяма последователност в доставките.Ако топлината има значение, попитайте дали цялото количество идва от една партида и как ще бъде документирана разделена пратка.
  • Механици за доставка и договор.Коригирайте прозореца за доставка, толеранса на количеството, правата за проверка и документите, които пътуват с пратката, и потвърдете базата за доставка, преди цената да бъде заключена.

ЧЗВ

Трябва ли да купя ферованадий 50 или FeV80?

Започнете от спецификацията на стоманата или сплавта, която подавате. Ферованадий 50 е класът с общо предназначение: той е подходящ за повечето производства на въглеродна и нисколегирана стомана, където остатъчните граници са умерени и добавянето се извършва в нормален тонаж. FeV80 носи приблизително 80 процента ванадий, така че доставя същите ванадиеви единици с по-малка маса на заряда и по-ниско натоварване от въглерод, силиций и други носещи елементи; това е обичайният избор, когато по-строгите граници на примесите, по-малките добавки или високолегираното и специалното топене правят масата на носителя истинско ограничение. Ако ограниченията ви са умерени и цената на тон метал е основният двигател, FeV50 обикновено е достатъчен; ако се борите с остатъчни граници или топите малки нагрявания, оценете двата класа на базата на съдържащ ванадий, преди да вземете решение.

Каква е разликата в цените на акцептната сметка и цените в брой за ферованадий?

Това са два маршрута за заселване, а не две нива на качество. Цената на акцептната сметка се урежда с банков акцепт, така че продавачът поема разходите за дисконтиране и цитираното ниво вече отразява това; цената в брой се установява при плащането, така че не носи разходи за проект. И двете обикновено се котират с включен данък. Практическото правило за купувачите е да сравняват подобни с подобни: диапазон, публикуван на основата на приемане, не е пряко сравним с диапазон, публикуван на база пари, тъй като разликата между тях е по-скоро разход за финансиране, отколкото премия за метал. В този брой основните FeV50 и FeV80 се публикуват на основата на приемане, докато FeV50 за големите заводи се публикува на парична база, така че трите линии трябва да бъдат нормализирани, преди да могат да бъдат класирани по цена.

Защо FeV50 за големи растения е цитиран над масовия FeV50 на 26 октомври 2026 г.?

Както е публикувано за 26 октомври 2026 г., котировката FeV50 за големите заводи е от 8,4 до 8,6 спрямо основната котировка за FeV50 от 8,1 до 8,2, а транзакционните линии са от 8,4 до 8,5 срещу 8 до 8,1. Двата реда не са сходно сравнение, тъй като FeV50 за големи инсталации в тази таблица се цитира в брой и включва данък, докато масовият FeV50 се котира на базата на приемане и включва данък. Публикуваната разлика следователно не може да се чете веднага като премия за качество. Потвърдете спецификацията, условията на плащане, базата за доставка и анализа зад всяка оферта, след което нормализирайте и двете към една и съща база за сетълмент, преди да ги класирате.

Какво трябва да се потвърди, преди да се направи поръчка за ферованадий?

Четири елемента носят по-голямата част от търговския риск. Първо, степента и пълната спецификация: основа на съдържанието на ванадий, граници на въглерод и силиций, оразмеряване и опаковка. Второ, ценова база: дали цифрата е транзакция или ниво на котировка, приемане или пари в брой и включително данък. Трето, анализът и документацията: сертификат за анализ на партида, методът за вземане на проби зад него и дали е оправдана проверка от трета страна за партида с висока стойност. Четвърто, договорна механика: прозорец за доставка, допустимо количество, права за проверка и документите, които трябва да пътуват с всяка пратка. Получаването на тези четири в писмен вид преди поръчката премахва по-голямата част от пространството за оспорване по-късно.

Ключови изводи

  • Основният FeV50 се задържа на 8 до 8,1 за транзакции на 26 октомври 2026 г., като котировката му е намалена с 0,1 до 8,1 до 8,2.
  • Основният FeV80 се задържа на 12,8 до 12,96 за транзакции, като котировката му е намалена с 0,16 до 12,96 до 13,12.
  • FeV50 за големи заводи беше непроменен и от двете страни при 8,4 до 8,5 за транзакции и 8,4 до 8,6 за котировки, на парична база.
  • В този брой се преместиха само двата цитатни реда; транзакциите и нивото на големите предприятия бяха без промяна.
  • Двете основни класове се котират на основата на приемане, а линията за големи заводи - на парична база, така че трите линии не са пряко сравними без нормализиране.

Получете вашата персонализирана оферта

Изпратете класа, количеството, опаковката и базата за доставка, от която се нуждаете, и ние ще се върнем с оферта, изградена според вашите спецификации, а не с обща каталожна цена. Свържете се с нас наWhatsApp: +86 15518824805или отИмейл: market@zanewmetal.com.

Свързано четене